wxWindows-2.4.2 - en to pl translation catalogue (744 entries)

en:  (error %ld: %s)
pl:  (błąd %ld: %s)

en:  Preview
pl:  Podgląd

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
pl: Koperta #10, 4 1/8 x 9 1/2 cali

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
pl: Koperta #11, 4 1/2 x 10 3/8 cali

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
pl: Koperta #12, 4 3/4 x 11 cali

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
pl: Koperta #14, 5 x 11 1/2 cali

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
pl: Koperta #9, 3 7/8 x 8 7/8 cali

en: #define %s must be an integer.
pl: #define %s musi być typu integer.

en: %i of %i
pl: %i z %i

en: %s (or %s)
pl: %s (lub %s)

en: %s Error
pl: %s Błąd

en: %s Information
pl: %s Informacja

en: %s Warning
pl: %s Ostrzeżenie

en: %s message
pl: Komunikat programu %s

en: %s not a bitmap resource specification.
pl: %s nie jest specyfikacją zasobu mapy bitowej.

en: %s not an icon resource specification.
pl: %s nie jest specyfikacją zasobu ikony.

en: %s: ill-formed resource file syntax.
pl: %s: źle sformułowana składnia pliku zasobów.

en: &Arrange Icons
pl: &Rozmieść ikony

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Cascade
pl: &Kaskada

en: &Close
pl: Zam&knij

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Details
pl: &Szczegóły

en: &Find
pl: &Znajdź

en: &Finish
pl: Za&kończ

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Log
pl: &Dziennik

en: &Move
pl: Prz&enieś

en: &Next
pl: &Następne

en: &Next >
pl: &Dalej >

en: &Next Tip
pl: &Następna porada

en: &Paste
pl: Wkl&ej

en: &Previous
pl: &Poprzednie

en: &Redo
pl: &Ponów

en: &Redo
pl: &Ponów

en: &Replace
pl: &Zastąp

en: &Restore
pl: &Przywróć

en: &Save...
pl: &Zapisz...

en: &Show tips at startup
pl: &Pokazuj porady przy uruchamianiu

en: &Size
pl: &Rozmiar

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Window
pl: &Okno

en: '%s' has extra '..', ignored.
pl: '%s' ma nadmiarowe '..', zignorowane.

en: '%s' is invalid
pl: '%s' jest nieprawidłowy

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
pl: '%s' nie jest poprawną wartością numeryczną opcji '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
pl: '%s' nie jest prawidłowym katalogiem komunikatów.

en: '%s' is probably a binary buffer.
pl: '%s' jest prawdopodobnie buforem binarnym.

en: '%s' should be numeric.
pl: '%s' powinno być numeryczne.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
pl: '%s' powinien zawierać tylko znaki ASCII.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
pl: '%s' powinien zawierać tylko wartości znakowe.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
pl: '%s' powinien zawierać tylko wartości znakowe lub numeryczne.

en: (Help)
pl: (Pomoc)

en: (bookmarks)
pl: (zakładki)

en: , expected static, #include or #define
    whilst parsing resource.
pl: , oczekiwano static, #include lub #define
    w czasie parsowania zasobów.

en: 10 x 14 in
pl: 10 x 14 cali

en: 11 x 17 in
pl: 11 x 17 cali

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
pl: Koperta 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 cali

en: : file does not exist!
pl: : plik nie istnieje!

en: : unknown charset
pl: : nieznany zestaw znaków

en: : unknown encoding
pl: : nieznane kodowanie

en: < &Back
pl: < &Wstecz

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
pl: Arkusz A3, 297 x 420 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
pl: Arkusz A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
pl: Mały arkusz A4, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
pl: Arkusz A5, 148 x 210 mm

en: Add current page to bookmarks
pl: Dodaj bieżącą stronę do listy zakładek

en: Add to custom colours
pl: Dodaj do kolorów niestandardowych

en: Adding book %s
pl: Dodawanie pliku pomocy %s

en: All
pl: Wszystko

en: All files (*)|*
pl: Wszystkie pliki (*)|*

en: Already dialling ISP.
pl: Już łączy z ISP.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
pl: Dołączyć dziennik do pliku '%s' (wybierając [Nie] zastąpisz go)?

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabski (ISO-8859-6)

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
pl: Koperta B4, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
pl: Arkusz B4, 250 x 354 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
pl: Koperta B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
pl: Arkusz B5, 182 x 257 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
pl: Koperta B6, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
pl: BMP: Nie można przydzielić pamięci.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
pl: BMP: Nie można zapisać nieprawidłowego obrazu..

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
pl: BMP: Nie można zapisać mapy kolorów RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
pl: BMP: Nie można zapisać danych.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
pl: BMP: Nie można zapisać nagłówka pliku (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
pl: BMP: Nie można zapisać nagłówka pliku (BitmapInfo).

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
pl: BMP: wxImage nie ma własnej wxPalette.

en: Backward
pl: Wstecz

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtycki (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
pl: Bałtycki (stary) (ISO-8859-4)

en: Bitmap resource specification %s not found.
pl: Nie znaleziono specyfikacji zasobu mapu bitowej %s.

en: Bold
pl: Pogrubiony

en: Bottom margin (mm):
pl: Dolny margines (mm):

en: C sheet, 17 x 22 in
pl: Arkusz C, 17 x 22 cali

en: C&lear
pl: &Wyczyść

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
pl: Koperta C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
pl: Koperta C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
pl: Koperta C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
pl: Koperta C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
pl: Koperta C65, 114 x 229 mm

en: Can not enumerate files '%s'
pl: Nie można wyliczyć plików '%s'

en: Can not enumerate files in directory '%s'
pl: Nie można wyliczyć plików w katalogu '%s'

en: Can not resume thread %x
pl: Nie można wznowić wątku %x

en: Can not start thread: error writing TLS.
pl: Nie można wystartować wątku: błąd zapisu TLS.

en: Can not suspend thread %x
pl: Nie można zawiesić wątku %x

en: Can not wait for thread termination
pl: Nie można czekać na zakończenie wątku

en: Can't &Undo
pl: Nie można &cofnąć

en: Can't check image format of file '%s': file does not exist.
pl: Nie można sprawdzić formatu graficznego pliku '%s': plik nie istnieje.

en: Can't close registry key '%s'
pl: Nie można zamknąć klucza rejestru '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
pl: Nie można kopiować wartości nieobsługiwanego typu %d.

en: Can't create dialog using memory template
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego na podstawie wczytanego szablonu

en: Can't create dialog using template '%ul'
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego na podstawie szablonu '%ul'

en: Can't create list control window, check that comctl32.dll is installed.
pl: Nie można utworzyć okna listy kontrolnej, sprawdż czy comctl32.dll jest zainstalowany.

en: Can't create registry key '%s'
pl: Nie można utworzyć klucza rejestru '%s'

en: Can't create thread
pl: Nie można utworzyć wątku

en: Can't create window of class %s
pl: Nie można utworzyć okna klasy '%s'

en: Can't delete key '%s'
pl: Nie można usunąć klucza '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
pl: Nie można usunąć pliku INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
pl: Nie można usunąć wartości '%s' z klucza '%s'

en: Can't delete value of key '%s'
pl: Nie można usunąć wartości klucza '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
pl: Nie można wyliczyć podkluczy klucza '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
pl: Nie można wyliczyć wartości klucza '%s'

en: Can't find current position in file '%s'
pl: Nie można znaleźć bieżącej pozycji w pliku '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
pl: Nie można uzyskać informacji o kluczu rejestru '%s'

en: Can't load image from file '%s': file does not exist.
pl: Nie można wczytać obrazu z pliku '%s': plik nie istnieje.

en: Can't open file '%s'
pl: Nie można otworzyć pliku '%s'

en: Can't open registry key '%s'
pl: Nie można otworzyć klucza rejestru '%s'

en: Can't read value of '%s'
pl: Nie można odczytać wartości '%s'

en: Can't read value of key '%s'
pl: Nie można odczytać wartości klucza '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
pl: Nie można zapisać obrazu do pliku '%s': nieznane rozszerzenie.

en: Can't save log contents to file.
pl: Nie można zapisać zawartości dziennika w pliku.

en: Can't set thread priority
pl: Nie można zmienić priorytetu wątku

en: Can't set value of '%s'
pl: Nie można nadać wartości '%s'

en: Cancel
pl: Zrezygnuj

en: Cannot convert dialog units: dialog unknown.
pl: Nie można wykonać konwersji okien dialogowych: nieznane okno dialogowe.

en: Cannot convert from encoding '%s'!
pl: Nie można skonwertować z kodowania '%s'!

en: Cannot find active dialup connection: %s
pl: NIe można znaleźć aktywnego połączenia dialup: %s

en: Cannot find container for unknown control '%s'.
pl: NIe można znaleźć kontenera dla nieznanej kontrolki '%s'.

en: Cannot find font node '%s'.
pl: Nie można znaleźć węzła czcionki '%s'.

en: Cannot find the location of address book file
pl: Nie można znaleźć lokalizacji pliku książki adresowej

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
pl: Nie można uzyskać zakresu priorytetów strategii harmogramowania %d.

en: Cannot get the hostname
pl: Nie można pobrać nazwy serwera

en: Cannot get the official hostname
pl: Nie można pobrać oficjalnej nazwy serwera

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
pl: Nie można rozłączyć - brak aktywnego połączenia dialup.

en: Cannot initialize OLE
pl: Nie można zainicjować OLE

en: Cannot initialize SciTech MGL!
pl: Nie można zainicjować SciTech MGL!

en: Cannot initialize display.
pl: Nie można zainicjować obsługi wyświetlania.

en: Cannot load icon from '%s'.
pl: Nie można wczytać ikony z '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
pl: Nie można wczytać zasobów z pliku z '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
pl: Nie można otworzyć dokumentu HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
pl: Nie można otworzyć książki pomocy HTML: %s

en: Cannot open URL '%s'
pl: Nie można otworzyć URL '%s'

en: Cannot open contents file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku pomocy: %s

en: Cannot open file '%s'.
pl: Nie można otworzyć pliku '%s'.

en: Cannot open file for PostScript printing!
pl: Nie można otworzyć pliku dla drukowania postscriptowego!

en: Cannot open index file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku indeksowego: %s

en: Cannot parse coordinates from '%s'.
pl: Nie można wyciągnąć koordynatów z '%s'.

en: Cannot parse dimension from '%s'.
pl: Nie można wyciągnąć wymiaru z '%s'.

en: Cannot print empty page.
pl: Nie można wydrukować pustej strony.

en: Cannot read typename from '%s'!
pl: Nie można odczytać nazwy typu z  '%s'!

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
pl: Nie można uzyskać strategii harmonogramowania wątków.

en: Cannot start thread: error writing TLS
pl: Nie można wystartować wątku: błąd zapisu TLS

en: Case sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: Celtycki (ISO-8859-14)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowoeuropejski (ISO-8859-2)

en: Choose ISP to dial
pl: Wybierz ISP do połączenia

en: Choose font
pl: Wybierz czcionkę

en: Cl&ose
pl: Zam&knij

en: Clear the log contents
pl: Wyczyść zawartość dziennika

en: Close
pl: Zamknij

en: Close	Alt-F4
pl: Zamknij	Alt-F4

en: Close All
pl: Zamknij wszystko

en: Close this window
pl: Zamknij okno

en: Computer
pl: Komputer

en: Config entry name cannot start with '%c'.
pl: Nazwa pozycji konfiguracji nie może zaczynać się od '%c'.

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm registry update
pl: Potwierdź uaktualnienie rejestru

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Contents
pl: Zawartość

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
pl: Nie działa konwersja do zestawu znaków '%s'.

en: Copies:
pl: Kopie:

en: Could not find resource include file %s.
pl: Nie można odnaleźć dołączonego pliku zasobów %s.

en: Could not find tab for id
pl: Nie można znaleźć (tab) dla (id)

en: Could not load Rich Edit DLL '%s'
pl: Nie można wczytać biblioteki Rich Edit '%s'

en: Could not resolve control class or id '%s'. Use (non-zero) integer instead
     or provide #define (see manual for caveats)
pl: Nie można określić klasy kontrolnej lub identyfikatora '%s'. Użyj w zastępstwie
    (niezerowej) liczby (integer), lub skorzystaj z #define (poszukaj wskazówek w podręczniku)

en: Could not resolve menu id '%s'. Use (non-zero) integer instead
    or provide #define (see manual for caveats)
pl: Nie można określić identyfikatora menu '%s'. W zastępstwie użyj (niezerowej) liczby (integer)
    lub skorzystaj z #define (poszukaj wskazówek w podręczniku)

en: Could not start document preview.
pl: Nie można wystartować podglądu dokumentu.

en: Could not start printing.
pl: Nie można rozpocząć drukowania.

en: Could not transfer data to window
pl: Nie można przenieść danych do okna

en: Couldn't add an image to the image list.
pl: Nie można dodać obrazu do listy obrazów.

en: Couldn't create a timer
pl: Nie można utworzyć stopera

en: Couldn't create cursor.
pl: Nie można utworzyć kursora.

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
pl: Nie można znaleźć symbolu '%s' w bibliotece

en: Couldn't get the current thread pointer
pl: Nie można pobrać wskaźnika aktualnego wątku

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
pl: Nie można wczytać obrazu PNG - plik jest uszkodzony lub zabrakło pamięci.

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
pl: Nie można zarejestrować formatu schowka '%s'.

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
pl: Nie można pobrać informacji o elemencie listy kontroli %d.

en: Couldn't save PNG image.
pl: Nie można zapisać obrazu PNG.

en: Couldn't terminate thread
pl: Nie można zakończyć wątku

en: Create directory
pl: Tworzenie katalogu

en: Create new directory
pl: Utwórz nowy katalog

en: Cu&t
pl: &Wytnij

en: Current directory:
pl: Bieżący katalog:

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
pl: Arkusz D, 22 x 34 cali

en: DDE poke request failed
pl: żądanie danych z serwera DDE nie powiodło się

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
pl: Nagłówek DIB: kodowanie nie odpowiada rozdzielczości.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
pl: DIB nagłówek: Wysokość obrazu > 32767 pikseli.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
pl: Nagłówek DIB: Szerokość obrazu > 32767 pikseli.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
pl: Nagłówek DIB: Plik z nieznaną rozdzielczością.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
pl: Nagłówek DIB: Plik z nieznanym kodowaniem.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
pl: Koperta DL, 110 x 220 mm

en: Date
pl: Data

en: Default encoding
pl: Kodowanie domyślne

en: Deleted stale lock file '%s'.
pl: Nieaktualny plik blokujący '%s' został usunięty.

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
pl: Funkcje Dial up nie są dostępne, ponieważ serwis zdalnego dostępu (RAS) nie jest zainstalowany na tej maszynie. Zainstaluj go.

en: Did you forget to include wx/os2/wx.rc in your resources?
pl: Prawdopodobnie nie dołączono (include) wx/os2/wx.rc do zasobów.

en: Did you know...
pl: Czy wiesz że...

en: Directory '%s' couldn't be created
pl: Nie można utworzyć katalogu '%s'

en: Directory '%s' doesn't exist!
pl: Katalog '%s' nie istnieje!

en: Directory does not exist
pl: Katalog nie istnieje

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
pl: Wyświetla wszystkie elementy indeksu zawierające podany łańcuch. Szuka bez uwzględniania wielkości liter.

en: Display options dialog
pl: Wyświetl okno dialogowe opcji

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
pl: Chcesz zastąpić polecenie używane do plików %s z rozszerzeniem "%s" ?
    Bieżaca wartość to 
    %s, 
    Nowa wartość to 
    %s %1

en: Do you want to save changes to document %s?
pl: Chcesz zapisać zmiany w dokumencie %s?

en: Done
pl: Zrobione

en: Done.
pl: Zrobione.

en: Down
pl: W dół

en: E sheet, 34 x 44 in
pl: Arkusz E, 34 x 44 cale

en: Elapsed time :
pl: Upłynęło już :

en: Entries found
pl: Znalezione pozycje

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %d in '%s'.
pl: Rozszerzenie zmiennych środowiskowych nie powiodło się: zabrakło '%c' na pozycji '%d' w '%s'.

en: Error
pl: Błąd

en: Error
pl: Błąd

en: Error creating directory
pl: Błąd przy tworzeniu katalogu

en: Error in reading image DIB .
pl: Błąd odczytu obrazu DIB.

en: Error:
pl: Błąd:

en: Estimated time :
pl: Szacowany czas :

en: Execution of command '%s' failed
pl: Wykonanie polecenia '%s' nie powiodło się

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
pl: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 cali

en: Expected '*' whilst parsing resource.
pl: Oczekiwano '*' w czasie parsowania zasobów.

en: Expected '=' whilst parsing resource.
pl: Oczekiwano '=' w czasie parsowania zasobów.

en: Expected 'char' whilst parsing resource.
pl: Oczekiwano 'char' w czasie parsowania zasobów.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
pl: Japońska rozszerzona strona kodowa UNIX (EUC-JP)

en: Failed to %s dialup connection: %s
pl: Nie udało się %s połączenia dialup: %s

en: Failed to access lock file.
pl: Nie udało się dostać do pliku blokującego.

en: Failed to close file handle
pl: Nie udało się zamknąć pliku.

en: Failed to close lock file '%s'
pl: Nie udało się zamknąć pliku blokującego '%s'

en: Failed to close the clipboard.
pl: Nie udało się zamknąć schowka.

en: Failed to connect: missing username/password.
pl: Nie udało się połączyć: brakuje użytkownika/hasła.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
pl: Nie udało się połączyć: brak ISP.

en: Failed to copy registry value '%s'
pl: Nie udało się skopiować wartości rejestru '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się skopiować zawartości klucza rejestru '%s' do '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
pl: Nie udało się skopiować pliku '%s' do '%s'.

en: Failed to create DDE string
pl: Nie udało się utworzyć łańcucha DDE

en: Failed to create MDI parent frame.
pl: Nie udało się utworzyć ramki rodzica MDI.

en: Failed to create a status bar.
pl: Nie udało się utworzyć paska statusu.

en: Failed to create a temporary file name
pl: Nie udało się wygenerować nazwy dla pliku tymczasowego

en: Failed to create an anonymous pipe
pl: Nie udało się utworzyć potoku

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
pl: Nie udało się utworzyć połączenia do serwera '%s' na temat '%s'

en: Failed to create dialog. Incorrect DLGTEMPLATE?
pl: Nie udało się utworzyć okna dialogowego. Być może szablon  DLGTEMPLATE nie jest poprawny.

en: Failed to create directory %s/.gnome.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu %s/.gnome

en: Failed to create directory %s/mime-info.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu %s/mime-info.

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
pl: Nie udało się utworzyć katalogu '%s'
    (Posiadasz wymagane prawa dostępu?)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
pl: Nie udało się utworzyć pozycji rejestru dla plików '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
pl: Nie udało się utworzyć standardowego okna dialogowego wyszukaj/zastąp (kod błędu %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
pl: Nie udało się wyświelić dokumentu HTML w kodowaniu %s

en: Failed to empty the clipboard.
pl: Nie udało się opróżnić schowka.

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
pl: Nie udało się rozpocząć transakcji doradzającej (advise) z serwerem DDE

en: Failed to establish dialup connection: %s
pl: Nie udało się nawiązać połączenia dialup: %s

en: Failed to execute '%s'
pl: Nie udało się wykonać '%s'

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
pl: Nie udało się odnaleźć zasobu XBM %s.
    Zapomniałeś użyć wxResourceLoadBitmapData?

en: Failed to find XBM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadIconData?
pl: Nie udało się odnaleźć zasobu XBM %s.
    Zapomniałeś użyć wxResourceLoadIconData?

en: Failed to find XPM resource %s.
    Forgot to use wxResourceLoadBitmapData?
pl: Nie udało się odnaleźć zasobu XPM %s.
    Zapomniałeś użyć wxResourceLoadBitmapData?

en: Failed to get ISP names: %s
pl: Nie udało się usyskać listy ISP: %s

en: Failed to get clipboard data.
pl: Nie udało się pobrać danych ze schowka.

en: Failed to get data from the clipboard
pl: Nie udało się pobrać danych ze schowka

en: Failed to get the UTC system time.
pl: Nie udało się pobrać czasu systemowego UTC.

en: Failed to get the local system time
pl: Nie udało się pobrać lokalnego czasu systemowego

en: Failed to get the working directory
pl: Nie udało się uzyskać katalogu roboczego

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
pl: Nie udało się zainicjować GUI: brak wbudowanych kompozycji.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
pl: Nie udało się zainicjować pomocy MS HTML.

en: Failed to initialize OpenGL
pl: Nie udało się zainicjować OpenGL

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
pl: Nie udało połączyć z wątkiem, potencjalny wyciek pamięci - uruchom program ponownie

en: Failed to kill process %d
pl: Nie udało się zabić procesu %d

en: Failed to load image %d from file '%s'.
pl: Nie udało się wczytać obrazu %d z pliku '%s'.

en: Failed to load mpr.dll.
pl: Nie udało się wczytać mpr.dll.

en: Failed to load shared library '%s'
pl: Nie udało się wczytać biblioteki '%s'.

en: Failed to load shared library '%s' Error '%s'
pl: Nie udało się wczytać biblioteki '%s': błąd '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
pl: Nie udało się zablokować pliku blokującego '%s'

en: Failed to match '%s' in regular expression: %s
pl: Nie udało się dopasowac '%s' w wyrażeniu regularnym: %s

en: Failed to modify file times for '%s'
pl: Nie udało się zmodyfikować czasów pliku '%s'

en: Failed to open '%s' for %s
pl: Nie udało się otworzyć '%s' do %s

en: Failed to open temporary file.
pl: Nie udało się otworzyć pliku tymczasowego.

en: Failed to open the clipboard.
pl: Nie udało się otworzyć schowka.

en: Failed to put data on the clipboard
pl: Nie udało się umieścić danych w schowku

en: Failed to read PID from lock file.
pl: Nie udało sie odczytać identyfikatora z pliku blokującego.

en: Failed to redirect child process input/output
pl: Nie udało się przekierować wejścia/wyjścia procesu potomnego.

en: Failed to redirect the child process IO
pl: Nie udało się przekierować wejścia/wyjścia procesu potomnego

en: Failed to register DDE server '%s'
pl: Nie udało się zarejestrować serwera DDE '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
pl: Nie udało się zapamiętać kodowania dla zestawu znaków '%s'

en: Failed to remove lock file '%s'
pl: Nie udało się usunąć pliku blokującego '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
pl: Nie udało się usunąć nieaktualnego pliku blokującego '%s'.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się zmienić nazwy wartości rejestru '%s' do '%s'.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
pl: Nie udało się zmienić nazwy klucza rejestru '%s' na '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
pl: Nie udało się odzyskać danych ze schowka.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
pl: Nie udało się odczytać czasów pliku '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
pl: Nie udało się uzyskać tekstu komunikatu błędu RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
pl: Nie udało się uzyskać listy formatów obsługiwanych przez schowek

en: Failed to send DDE advise notification
pl: Nie udało się wysłać powiadomienia DDE

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
pl: FTP: Nie udało się ustawić trybu transmisji na '%s'.

en: Failed to set clipboard data.
pl: Nie udało się skorzystać ze schowka.

en: Failed to set temporary file permissions
pl: Nie udało się nadać praw dostępu pliku tymczasowemu

en: Failed to set thread priority %d.
pl: Nie udało się zmienić priorytetu wątku na %d.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
pl: Nie udało się odłożyć obrazu '%s' do pamięci VFS!

en: Failed to terminate a thread.
pl: Nie udało się zakończyć wątku.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
pl: Nie udało się zakończyć transakcji doradzającej (advise) z serwerem DDE

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
pl: Nie udało się zakończyć połączenia dialup: %s

en: Failed to touch the file '%s'
pl: Nie udało się zmienić czasów pliku '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
pl: Nie udało się odblokować pliku blokującego '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
pl: Nie udało się wyrejestrować serwera DDE '%s'

en: Failed to write to lock file '%s'
pl: Nie udało się zapisać identyfikatora do pliku blokującego '%s'

en: Fatal error
pl: Błąd krytyczny

en: Fatal error:
pl: Błąd krytyczny:

en: Fatal error: exiting
pl: Błąd krytyczny: program kończy pracę

en: File %s does not exist.
pl: Plik %s nie istnieje.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
pl: Plik '%s' już istnieje, naprawdę chcesz go zastąpić?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
pl: Plik '%s' już istnieje.
    Chcesz go zastąpić?

en: File couldn't be loaded.
pl: Plik nie może być wczytany.

en: File error
pl: Błąd plikowy

en: File name exists already.
pl: Plik o tej nazwie już istnieje.

en: Files (%s)|%s
pl: Pliki (%s)|%s

en: Find
pl: Znajdź

en: Fixed font:
pl: Czcionka o stałej szerokości:

en: Font size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Fork failed
pl: Rozwidlenie nie powiodło się

en: Forward
pl: Dalej

en: Found
pl: Znaleziono

en: Found %i matches
pl: Znaleziono %i odpowiednik(i/ów)

en: From:
pl: Od:

en: GIF: Invalid gif index.
pl: GIF: Brak obrazu o podanym indeksie.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
pl: GIF: strumień daych wygląda na obcięty.

en: GIF: error in GIF image format.
pl: GIF: błąd w formacie obrazu GIF.

en: GIF: not enough memory.
pl: GIF: za mało pamięci.

en: GIF: unknown error!!!
pl: GIF: neznany błąd !!!

en: GTK+ theme
pl: Kompozycja GTK+

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
pl: Składanka German Legal, 8 1/2 x 13 cali

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
pl: Składanka German Std, 8 1/2 x 12 cali

en: GetUnusedColour:: No Unused Color in image
pl: Brak wolnych kolorów w obrazie (GetUnusedColour)

en: Go back
pl: Idź wstecz

en: Go forward
pl: Idź dalej

en: Go one level up in document hierarchy
pl: Idź poziom wyżej w hierarchi dokumentu

en: Go to home directory
pl: Idź do katalogu domowego

en: Go to parent directory
pl: Idź do katalogu nadrzędnego

en: Goto Page
pl: Skocz do strony

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Grecki (ISO-8859-7)

en: HTML anchor %s does not exist.
pl: HTML: kotwica %s ie istnieje.

en: HTML files (*.htm)|*.htm|HTML files (*.html)|*.html|Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|All files (*.*)|*
pl: Pliki HTML (*.htm)|*.htm|Pliki HTML (*.html)|*.html|Pliki pomocy (*.htb)|*.htb|Pliki pomocy (*.zip)|*.zip|Projekty pomocy HTML (*.hhp)|*.hhp|Wszystkie pliki (*.*)|*

en: Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Hebrajski (ISO-8859-8)

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Browser Options
pl: Opcje przeglądarki pomocy

en: Help Index
pl: Spis treści

en: Help Printing
pl: Drukowanie pomocy

en: Help: %s
pl: Pomoc: %s

en: ICO: Error in reading mask DIB.
pl: ICO: Błąd odczytu maski DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
pl: ICO: Błąd przy zapisie do pliku.

en: ICO: Image too tall for an icon.
pl: ICO: Obraz jest zbyt wysoki jak na ikonę.

en: ICO: Image too wide for an icon.
pl: ICO: Obraz jest zbyt szeroki jak na ikonę.

en: ICO: Invalid icon index.
pl: ICO: Brak ikony o podanym indeksie..

en: IFF: data stream seems to be truncated.
pl: IFF: strumień daych wygląda na obcięty.

en: IFF: error in IFF image format.
pl: IFF: błąd w formacie obrazu IFF.

en: IFF: not enough memory.
pl: IFF: za mało pamięci.

en: IFF: unknown error!!!
pl: IFF: nieznany błąd !!!

en: Icon resource specification %s not found.
pl: Nie znaleziono specyfikacji zasobu ikony %s.

en: Ill-formed resource file syntax.
pl: Źle sformułowana składna pliku zasobów.

en: Illegal directory name.
pl: Niedozwolona nazwa katalogu.

en: Illegal file specification.
pl: Niedozwolona specyfikacja pliku.

en: Image and Mask have different sizes
pl: Obraz i maska mają różne rozmiary

en: Image file is not of type %d.
pl: Nie jest to obraz typu %d.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
pl: Nie jest możliwe utworzenie kontrolki rich edit, użyj zamiast tego prostego 'text control'. Przeinstaluj riched32.dll

en: Impossible to get child process input
pl: Nie jest możliwe uzyskanie wejścia procesu potomnego

en: Impossible to get permissions for file '%s'
pl: Uzyskanie praw dostępu do pliku '%s' jest niemożliwe

en: Impossible to overwrite the file '%s'
pl: Zastąpienie pliku '%s' jest niemożliwe

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
pl: Nie jest możliwe nadanie praw dostępu plikowi '%s'

en: Index
pl: Indeks

en: Indian (ISO-8859-12)
pl: Hinduski (ISO-8859-12)

en: Invalid TIFF image index.
pl: TIFF: Brak obrazu o podanym indeksie.

en: Invalid XRC resource '%s': doesn't have root node 'resource'.
pl: Nieprawidłowy zasób XRC '%s': brakuje głównego węzła 'resource'.

en: Invalid display mode specification '%s'.
pl: Błędna specyfikacja trybu wyświetlania '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
pl: Niedozwolona specyfikacja "geometry" '%s'.

en: Invalid lock file '%s'.
pl: Nieprawidłowy plik blokujący '%s'.

en: Invalid regular expression '%s': %s
pl: Nieprawidłowe wyrażenie regularne '%s': %s

en: Italic
pl: Kursywa

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
pl: Koperta włoska, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
pl: JPEG: Nie można wczytać - prawdopodobnie plik jest uszkodzony.

en: JPEG: Couldn't save image.
pl: JPEG: Nie można zapisać obrazu.

en: Landscape
pl: Pejzaż

en: Ledger, 17 x 11 in
pl: Ledger, 17 x 11 cali

en: Left margin (mm):
pl: Lewy margines (mm):

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
pl: Legal, 8 1/2 x 14 cali

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
pl: Mały list, 8 1/2 x 11 cali

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
pl: List, 8 1/2 x 11 cali

en: Light
pl: Cieńszy

en: Load %s file
pl: Wczytaj plik %s

en: Load file
pl: Wczytaj plik

en: Loading :
pl: Wczytywanie :

en: Loading Grey Ascii PNM image is not yet implemented.
pl: Ładowanie obrazów Grey Ascii PNM nie jest jeszcze zaimplementowane.

en: Loading Grey Raw PNM image is not yet implemented.
pl: Ładowanie obrazów Grey Raw PNM nie jest jeszcze zaimplementowane.

en: Log saved to the file '%s'.
pl: Log został zapisany do pliku '%s'.

en: MDI child
pl: potomek MDI

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
pl: Funkcje pomocy dla MS HTML Help nie są dostępne, ponieważ biblioteka MS HTML Help nie jest zainstalowana na tej maszynie. Zainstaluj ją.

en: Ma&ximize
pl: &Maksymalizuj

en: Mailcap file %s, line %d: incomplete entry ignored.
pl: Plik mailcap %s, linia %d: zignorowano niekompletny wpis.

en: Match case
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Memory VFS already contains file '%s'!
pl: Pamięć VFS już zawiera plik '%s'!

en: Metal theme
pl: Kompozycja metalowa

en: Mi&nimize
pl: Mi&nimalizuj

en: Mime.types file %s, line %d: unterminated quoted string.
pl: Plik typów mime %s, linia %d: brak zamykającego cudzysłowu.

en: Mode %ix%i-%i not available.
pl: Tryb %ix%i-%i nie jest dostępny.

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
pl: Koperta Monarch, 3 7/8 x 7 1/2 cali

en: More...
pl: Więcej...

en: Name
pl: Nazwa

en: NewName
pl: NowaNaz

en: Next page
pl: Następna strona

en: No
pl: Nie

en: No Unused Color in image being masked
pl: Brak wolnych kolorów w maskowanym obrazie

en: No XBM facility available!
pl: Udogodnienia XBM nie są dostępne!

en: No XPM icon facility available!
pl: Ikony udogodnień XPM nie są dostępne!

en: No entries found.
pl: Nie znaleziono pozycji.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
pl: Brak czcionki do wyświelenia tekstu w kodowaniu '%s',
    jednak dostępne jest alternatywne kodowanie '%s'.
    Chesz użyć tego kodowania (możesz także wybrać inne)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
pl: Brak czcionki do wyświelenia tekstu w kodowaniu '%s'.
    Chcesz wskazać czcionkę do użycia
    (inaczej tekst może nie być wyświetlony poprawnie)?

en: No handler found for XML node '%s', class '%s'!
pl: Brak procedury obsługi dla węzła XML '%s', klasa '%s'!

en: No handler found for image type.
pl: Brak procedury obsługi grafiki.

en: No image handler for type %d defined.
pl: Brak procedury obsługi obrazów typu %d.

en: No image handler for type %s defined.
pl: Brak procedury obsługi obrazów typu %s.

en: No matching page found yet
pl: Jeszcze nie znaleziono pasującej strony

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: Nordycki (ISO-8859-10)

en: Normal
pl: Normalny

en: Normal font:
pl: Normalna czcionka:

en: Open HTML document
pl: Otwórz dokument HTML

en: Operation not permitted.
pl: Operacja nie jest dozwolona.

en: Option '%s' requires a value, '=' expected.
pl: Opcja '%s' wymaga wartości, oczekiwane: '='.

en: Option '%s' requires a value.
pl: Opcja '%s' wymaga podania wartości.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
pl: Opcja '%s': nie można przekształcić '%s' na datę.

en: Options
pl: Opcje

en: Orientation
pl: Orientacja

en: PCX: couldn't allocate memory
pl: PCX: Nie można przydzielić pamięci.

en: PCX: image format unsupported
pl: PCX: nieobsługiwany format obrazu.

en: PCX: invalid image
pl: PCX: nieprawidłowy obraz

en: PCX: this is not a PCX file.
pl: PCX: To nie jest plik w formacie PCX.

en: PCX: unknown error !!!
pl: PCX: nieznany błąd !!!

en: PCX: version number too low
pl: PCX: zbyt niski numer wersji.

en: PNM: Couldn't allocate memory.
pl: PNM: Nie można przydzielić pamięci.

en: PNM: File format is not recognized.
pl: PNM: Nieznany format pliku.

en: PNM: File seems truncated.
pl: PNM: Plik wygląda na obcięty.

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Page %d of %d
pl: Strona %d z %d

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Pages
pl: Strony

en: Paper Size
pl: Rozmiar papieru

en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Pipe creation failed
pl: Nie udało się utworzyć potoku.

en: Please choose a valid font.
pl: Proszę wybrać poprawną czcionkę.

en: Please choose an existing file.
pl: Proszę wybrać istniejący plik.

en: Please choose which ISP do you want to connect to
pl: Wybierz ISP, z którym chcesz się połączyć

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
pl: Proszę zainstalować nowszą wersję bliblioteki comctl32.dll
    (wymagana co najmniej 4.70, zainstalowana %d.%02d)
    inaczej program nie będzie działał poprawnie.

en: Please wait while printing
pl: Proszę czekać, trwa drukowanie

en: Portrait
pl: Portret

en: PostScript file
pl: plik PostScript

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Print
pl: Drukuj

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print Preview Failure
pl: Awaria podglądu wydruku

en: Print Range
pl: Zakres wydruku

en: Print Setup
pl: Ustawienia wydruku

en: Print in colour
pl: Wydruk w kolorze

en: Print spooling
pl: Kolejkowanie wydruków

en: Print this page
pl: Drukuj stronę

en: Print to File
pl: Drukuj do pliku

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Printer command:
pl: Polecenie drukarki:

en: Printer options
pl: Opcje drukarki

en: Printer options:
pl: Opcje drukarki:

en: Printer...
pl: Drukarka...

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printing Error
pl: Błąd wydruku

en: Printing page %d...
pl: Drukowanie strony %d...

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: Program aborted.
pl: Program przerwany.

en: Question
pl: Pytanie

en: Read error on file '%s'
pl: Błąd odczytu pliku '%s'

en: Referenced object node with ref="%s" not found!
pl: Nie znalezione węzła obiektu, do którego odwołuje się ref="%s"!

en: Registry key '%s' already exists.
pl: Klucz rejestru '%s' już istnieje.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
pl: Klucz rejestru '%s' nie istnieje, nie można zmienić jego nazwy.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
pl: Klucz rejestru '%s' jest potrzebny do normalnego funkcjonowania systemu,
    usunięcie go zdestabilizowałoby system:
    operacja została przerwana.

en: Registry value '%s' already exists.
pl: Wartość rejestru '%s' już istnieje.

en: Relevant entries:
pl: Pozycje związane:

en: Remaining time :
pl: Zostało :

en: Remove current page from bookmarks
pl: Usuń bieżącą stronę z listy zakładek

en: Replace &all
pl: Zastąp &wszystko

en: Replace with:
pl: Zastąp przez:

en: Resource files must have same version number!
pl: Pliki zasobów muszę mieć zgodny numer wersji!

en: Right margin (mm):
pl: Prawy margines (mm):

en: Save %s file
pl: Zapisz plik %s

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Save file
pl: Zapisz plik

en: Save log contents to file
pl: Zapisz zawartość dziennika do pliku

en: Search
pl: Szukaj

en: Search contents of help book(s) for all occurences of the text you typed above
pl: Przeszukuje zawartość pliku(ów) pomocy dla wszystkich wystąpień wprowadzonego powyżej tekstu

en: Search direction
pl: Kierunek szukania

en: Search for:
pl: Znajdź:

en: Search in all books
pl: Szukaj we wszystkich plikach pomocy

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Sections
pl: Sekcje

en: Seek error on file '%s'
pl: Błąd pozycjonowania w pliku '%s'

en: Select &All
pl: &Zaznacz wszystko

en: Select a document template
pl: Wybierz szablon dokumentu

en: Select a document view
pl: Wybierz widok dokumentu

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Separator expected after the option '%s'.
pl: Oczekiwano separatora po opcji '%s'.

en: Setup
pl: Ustawienia

en: Setup...
pl: Ustawienia...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
pl: Znalezione kilka dostępnych połączeń dialup, zostanie użyte pierwsze.

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Show all items in index
pl: Pokaż wszystkie elementy indeksu

en: Show hidden directories
pl: Pokaż ukryte katalogi

en: Show hidden files
pl: Pokazuj pliki ukryte

en: Show/hide navigation panel
pl: Pokaż/ukryj panel sterowania

en: Size
pl: Rozmiar

en: Slant
pl: Pochylony

en: Sorry, could not open this file for saving.
pl: Niestety nie można otworzyć tego pliku do zapisu.

en: Sorry, could not open this file.
pl: Niestety nie można otworzyć tego pliku.

en: Sorry, could not save this file.
pl: Niestety nie można zapisać tego pliku.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
pl: Niestety za mało pamięci aby przygotować podgląd.

en: Subclass '%s' not found for resource '%s', not subclassing!
pl: Nie znaleziono podklasy '%s' dla zasobu '%s', bez podklas!

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
pl: TIFF: Nie można przydzielić pamięci.

en: TIFF: Error loading image.
pl: TIFF: Błąd przy wczytywaniu obrazu.

en: TIFF: Error reading image.
pl: TIFF: Błąd odczytu.

en: TIFF: Error saving image.
pl: TIFF: Wystąpił błąd przy zapisie.

en: TIFF: Error writing image.
pl: TIFF: Błąd zapisu.

en: Templates
pl: Szablony

en: Thai (ISO-8859-11)
pl: Tajski (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
pl: Serwer FTP nie obsługuje trybu pasywnego.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
pl: Nieznany zestaw znaków '%s'. Możesz wybrać
    inny zestaw aby go zastąpić lub wybierz
    [Anuluj] jeśli nie można go zastąpić.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
pl: Format schowka '%d' nie istnieje.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
pl: Katalog '%s' nie istnieje
    Utworzyć go teraz?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
pl: Plik '%s' nie istnieje i nie można go otworzyć.
    Informacja o nim została usunięta z listy ostatnio używanych plików.

en: The path '%s' contains too many ".."!
pl: Ścieżka '%s' zawiera za dużo ".."!

en: The required parameter '%s' was not specified.
pl: Wymagany parametr '%s' nie został podany.

en: The text couldn't be saved.
pl: Tekst nie może być zapisany..

en: The value for the option '%s' must be specified.
pl: Wartość opcji '%s' musi zostać podana.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is tooold, please upgrade (the following required function is missing: %s).
pl: Zainstalowana wersja serwiisu zdalnego dostępu (RAS) jest zbyt stara, zainstaluj nowszą (brakująca funkcja to: %s).

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
pl: Wystąpił błąd podczas konfigurowania strony: powinieneś określić domyślną drukarkę.

en: Thread module initialization failed: can not store value in thread local storage
pl: Zainicjowanie modułu wątków nie powiodło się: nie można odłożyć wartości do lokalnej pamięci wątków

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
pl: Zainicjowanie modułu wątków nie powiodło się: nie udało się utworzyć klucza wątków

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
pl: Zainicjowanie modułu wątków nie powiodło się: nie jest możliwe przydzielenie indeksu w lokalnej pamięci wątków.

en: Thread priority setting is ignored.
pl: Ustawienie priorytetu wątku jest ignorowane.

en: Tile &Horizontally
pl: &Sąsiadująco w poziomie

en: Tile &Vertically
pl: Sąsi&adująco w pionie

en: Time
pl: Czas

en: Tip of the Day
pl: Porada dnia

en: Tips not available, sorry!
pl: Niestety, porady nie są dostępne!

en: To:
pl: Do:

en: Top margin (mm):
pl: Górny margines (mm):

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
pl: Próbą usunięcia pliku '%s' z pamięci VFS, który nie został wczytany!

en: Trying to solve a NULL hostname: giving up
pl: próba użycia niezdefiniowej (NULL) nazwy serwera: rezygnacja

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Turecki (ISO-8859-9)

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
pl: Składanka US Std, 14 7/8 x 11 in

en: Unable to open requested HTML document: %s
pl: Nie można otworzyć wskazanego dokumentu HTML: %s

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Unexpected end of file whilst parsing resource.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku w czasie parsowania zasobów.

en: Unexpected parameter '%s'
pl: Nieoczekiwany parametr '%s'

en: Unknown DDE error %08x
pl: Nieznany błąd DDE %08x

en: Unknown encoding (%d)
pl: Nieznane kodowanie (%d)

en: Unknown field in file %s, line %d: '%s'.
pl: Nieznane pole w pliku %s, linia %d: '%s'.

en: Unknown long option '%s'
pl: Nieznana długa opcja '%s'

en: Unknown option '%s'
pl: Nieznana opcja '%s'

en: Unknown style flag
pl: Nieznana flaga stylu

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
pl: Nieodpowiedni '{' in w pozycji dla typu mime %s.

en: Unnamed command
pl: Polecenie bez nazwy

en: Unrecognized style %s whilst parsing resource.
pl: Nierozpoznany styl %s w czasie parsowania zasobów

en: Unsupported clipboard format.
pl: Nieobsługiwany format schowka.

en: Unsupported theme '%s'.
pl: Nieobsługiwana kompozycja '%s'.

en: Up
pl: W górę

en: Usage: %s
pl: Użycie: %s

en: Validation conflict
pl: Konflikt kontroli poprawności

en: View files as a detailed view
pl: Przeglądaj pliki w formie szczegółowej listy

en: View files as a list view
pl: Przeglądaj pliki w formie listy

en: Views
pl: Widoki

en: Waiting for subprocess termination failed
pl: Oczekiwanie na zakończenie podprocesu nie powiodło się

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Warning: attempt to remove HTML tag handler from empty stack.
pl: Ostrzeżenie: próba usunięcia procedury obsługi znacznika HTML z pustego stosu.

en: Western European (ISO-8859-1)
pl: Zachodnioeuropejski (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
pl: Zachodnioeuropejski z Euro (ISO-8859-15)

en: Whole word
pl: Przybliżone

en: Whole words only
pl: Tylko całe słowa

en: Win32 theme
pl: Kompozycja Win32

en: Win32s on Windows 3.1
pl: Win32s na Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
pl: Windows arabski (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
pl: Windows bałtycki (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
pl: Windows środkowoeuropejski (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936)
pl: Windows chiński uproszczony (CP 936)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950)
pl: Windows chiński tradycyjny (CP 950)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
pl: Windows cyrylica (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
pl: Windows grecki (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
pl: Windows hebrajski (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932)
pl: Windows japoński (CP 932)

en: Windows Korean (CP 949)
pl: Windows koreański (CP 949)

en: Windows Turkish (CP 1254)
pl: Windows turecki (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
pl: Windows zachodnioeuropejski (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
pl: Błąd zapisu do pliku '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
pl: Błąd parsowania XML: '%s' w linii %d

en: XPM: Malformed pixel data!
pl: XPM: niepoprawne dane obrazu!

en: XPM: malformed colour definition '%s'!
pl: XPM: niepoprawna definicja koloru '%s'!

en: XRC resource '%s' (class '%s') not found!
pl: Nie znaleziono zasobu XRC '%s' (klasa '%s')!

en: XRC resource: Cannot create bitmap from '%s'.
pl: Zasoby XRC: Nie można utworzyć mapy bitowej z '%s'.

en: XRC resource: Incorrect colour specification '%s' for property '%s'.
pl: Zasoby XRC: Nieprawidłowa specyfikacja koloru '%s' dla właściwości '%s'.

en: Yes
pl: Tak

en: You cannot add a new directory to this section.
pl: Nie możesz dodać nowego katalogu do tej sekcji.

en: ZIP handler currently supports only local files!
pl: Obsługiwane są tylko lokalne pliki ZIP!

en: [EMPTY]
pl: [PUSTY]

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
pl: Aplikacja DDEML utworzyła przedłużony wyścig (race condition).

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
pl: została wywołana funkcja DDEML bez wcześniejszego wywołania funkcji DdeInitialize,
    lub do funkcji DDEML przesłano
    nieprawidłowy identyfikator instancji.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
pl: próba nawiązania konwersacji przez klienta nie powiodła się.

en: a memory allocation failed.
pl: przydzielenie pamięci nie powiodło się.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
pl: parametr nie przeszedł kontroli poprawności DDEML

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji advise.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji data.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji execute.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na rozpoczęcie synchronicznej transakcji poke.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
pl: upłynął czas oczekiwania na zakończenie trancakcji advise.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
pl: transakcja server-side próbowała kontynuować konwersację
    zakończoną przez klienta, lub serwer
    zakończył pracę przez zakończeniem transakcji.

en: a transaction failed.
pl: transakcja nie powiodła się.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
pl: aplikacja zainicjowana jako APPCLASS_MONITOR
    usiłowała wykonać transakcję DDE,
    lub aplikacja zainicjowana jako APPCMD_CLIENTONLY
    usiłowała wykonać transakcję serwera.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
pl: wewnętrzne wywołanie funkcji PostMessage zakończyło się niepowodzeniem

en: an internal error has occurred in the DDEML.
pl: wystąpił wewnętrzny błąd w DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
pl: do funkcji DDEML przesłano nieprawidłowy identyfikator transakcji.
    Kiedy aplikacja kończy połączenie zwrotne XTYP_XACT_COMPLETE,
    identyfikator transakcji dla tego połączenia nie jest dłużej ważny.

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
pl: zignorowano próbę zmiany niezmiennego klucza '%s'.

en: binary
pl: binarny

en: bold
pl: pogrubiony

en: bold
pl: pogrubiony

en: can't close file '%s'
pl: nie można zamknąć pliku '%s'

en: can't close file descriptor %d
pl: nie można zamknąć deskryptora pliku '%s'

en: can't commit changes to file '%s'
pl: nie można zatwierdzić zmian w pliku '%s'

en: can't create file '%s'
pl: nie można utworzyć pliku '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
pl: nie można usunąć pliku konfiguracyjnego użytkownika '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
pl: nie można określić czy osiągnięto koniec pliku w deskryptorze %d

en: can't find length of file on file descriptor %d
pl: nie można znaleźć rozmiaru pliku w deskryptorze pliku %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
pl: nie można znaleźć katalogu domowego, zostanie użyty bieżący.

en: can't flush file descriptor %d
pl: nie można opróżnić deskryptora pliku %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
pl: nie można odczytać bieżącej pozycji w deskryptorze pliku %d

en: can't load any font, aborting
pl: nie można załadować żadnej czcionki, program kończy pracę

en: can't open file '%s'
pl: nie można otworzyć pliku '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
pl: nie można otworzyć globalnego pliku konfiguracji '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego użytkownika '%s'.

en: can't open user configuration file.
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego użytkownika.

en: can't read from file descriptor %d
pl: nie można czytać z deskryptora pliku %d

en: can't remove file '%s'
pl: nie można usunąć pliku '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
pl: nie można usunąć tymczasowego pliku '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
pl: nie można ustawić pozycji w deskryptorze pliku %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
pl: nie można zapisać bufora '%s' na dysk.

en: can't write to file descriptor %d
pl: nie można zapisać do deskryptora pliku %d

en: can't write user configuration file.
pl: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego użytkownika.

en: catalog file for domain '%s' not found.
pl: Nie znaleziono pliku katalogowego dla domeny '%s'.

en: date
pl: data

en: default
pl: domyślny

en: eighteenth
pl: osiemnasty

en: eighth
pl: ósmy

en: eleventh
pl: jedenasty

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
pl: pozycja '%s' występuje w grupie '%s' więcej niż jeden raz

en: establish
pl: nawiązać

en: failed to flush the file '%s'
pl: nie udało się opróżnić (flush) pliku '%s'

en: fifteenth
pl: piętnasty

en: fifth
pl: piąty

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
pl: plik '%s', linia %d: zignorowano '%s' po nagłówku grupy.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
pl: plik '%s', linia %d: oczekiwano '='.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
pl: plik '%s', linia %d: klucz '%s' wystąpił po raz pierwszy w lini %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
pl: plik '%s', linia %d: zignorowano wartość dla niezmiennego klucza '%s'.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
pl: plik '%s': nieoczekiwany znak %c w lini %d.

en: first
pl: pierwszy

en: fourteenth
pl: czternasty

en: fourth
pl: czwarty

en: generate verbose log messages
pl: generuje listę komunikatów

en: gmtime() failed
pl: gmtime() zwróciło błąd

en: illegal scrollbar selector %d
pl: Niewłaściwy selektor %d paska przewijania

en: initiate
pl: zainicjować

en: invalid eof() return value.
pl: błędna wartość znacznika końca pliku.

en: invalid message box return value
pl: wartość zwrócona przez okno komunikatu jest nieprawidłowa

en: italic
pl: kursywa

en: light
pl: lekki

en: light
pl: lekki

en: locale '%s' can not be set.
pl: lokalizacja '%s' nie może być ustawiona.

en: looking for catalog '%s' in path '%s'.
pl: szukanie katalogu '%s' w ścieżce '%s'.

en: midnight
pl: północ

en: mktime() failed
pl: mktime() zwróciło błąd

en: nineteenth
pl: dziewiętnasty

en: ninth
pl: dziewiąty

en: no DDE error.
pl: bez błędu DDE.

en: noname
pl: beznazwy

en: noon
pl: południe

en: num
pl: liczba

en: reading
pl: odczytu

en: reentrancy problem.
pl: problem współbieżności

en: second
pl: drugi

en: seventeenth
pl: siedemnasty

en: seventh
pl: siódmy

en: show this help message
pl: wyświetla ten komunikat

en: sixteenth
pl: szesnasty

en: sixth
pl: szósty

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
pl: określa tryb wyświetlania, który ma być użyty (np. 640x480-16)

en: specify the theme to use
pl: określa kompozycję, który ma być użyta

en: str
pl: tekst

en: tenth
pl: dziesiąty

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
pl: odpowiedź na transakcję spowodowała ustawienie bitu DDE_FBUSY.

en: third
pl: trzeci

en: thirteenth
pl: trzynasty

en: today
pl: dziś

en: tomorrow
pl: jutro

en: twelfth
pl: dwunasty

en: twentieth
pl: dwudziesty

en: underlined
pl: podkreślony

en: underlined
pl: podkreślony

en: unexpected " at position %d in '%s'.
pl: nieoczekiwany " na pozycji %d w '%s'.

en: unknown
pl: nieznany

en: unknown error
pl: nieznany błąd

en: unknown error (error code %08x).
pl: nieznany błąd (kod błędu %08x).

en: unknown line terminator
pl: nieznany znacznik końca linii

en: unknown seek origin
pl: nieznany odnośnik pozycjonowania

en: unknown-%d
pl: nieznany-%d

en: unnamed
pl: beznazwy

en: unnamed%d
pl: beznazwy%d

en: using catalog '%s' from '%s'.
pl: użycie katalogu '%s' z '%s'.

en: writing
pl: zapisu

en: wxDllLoader failed to GetSymbol '%s'
pl: GetSymbol (wxDllLoader) nie zwrócił wskaźnika do '%s'

en: wxDynamicLibrary failed to GetSymbol '%s'
pl: GetSymbol (wxDynamicLibtary) nie zwrócił wskaźnika do '%s'

en: wxGetTimeOfDay failed.
pl: wxGetTimeOfDay zwróciło błąd.

en: wxSocket: invalid signature in ReadMsg.
pl: wxSocket: błędna sygnatura w ReadMsg.

en: wxSocket: unknown event!.
pl: wxSocket: nieznane zdarzenie!

en: wxWindows could not open display for '%s': exiting.
pl: Nie można zainicjować wyświetlania dla '%s': program kończy pracę.

en: wxWindows could not open display. Exiting.
pl: Nie można zainicjować wyświetlania. Program kończy pracę.

en: yesterday
pl: wczoraj
